Pracownia Rozwoju Master Leading – Kraków, Rzeszów, Warszawa

Alfabet ustawień

Alfabet ustawień A

w Bez kategorii

Alfabet ustawienia systemowe – “A” jak Ambicja.

Postanowiłam stworzyć alfabet obfitości, który związany jest z ustawieniami systemowymi.

Pomysł zrodził się na podstawie pytań, które otrzymuję od moich Klientów. Pytania jak to pytania służą do pogłębiania wiedzy. Dlatego poszukujemy więc odpowiedzi na pytanie: dlaczego ty nie możesz czegoś mieć i co zrobić żebym to miał? Moje spojrzenie to ustawienia systemowe. Pamięć rodowa kieruje nas przecież ku mniej, jak i również ku więcej „czegoś”…

Ustawienia systemowe…

pokazują, że to „mniej i więcej” to… nasza miłość, nasze szczęście, nasze spełnienie zawodowe, nasze zdrowie i oczywiście nasze pieniądze. Temat pieniędzy będzie przewijał się dość często. Nie dlatego, że są one dla nas najważniejsze i najbardziej potrzebne w życiu. Ponieważ pieniądze są wskaźnikiem energetycznym braku lub dostatku „czegoś więcej”.

ustawienia systemowe, Alfabet ustawień ASpróbuj zrobić takie ćwiczenie. W wyobraźni postaw przed sobą swoją ambicję. Popatrz na nią i zastanów się.

Czy w twojej rodzinie wolno było być ambitnym? Ambicja jako cecha charakteru, była pielęgnowana?  Może nie wolno było ci być ambitnym, czyli innym niż reszta rodziny i najbliższe środowisko?

Mamy różne doświadczenia, a nasz system różne strategie przetrwania. Jak to jest u innych, a jak jest u ciebie?

„…mój tato pilnował, żebyśmy mieli zawód. Wszyscy poszliśmy do szkół zawodowych. Nikt, z naszej piątki nie zrobił matury w szkole średniej. Potem my już jako dorośli, kiedy mieliśmy swoje rodziny, zrobiliśmy matury i dwoje z nas poszło na studia.

Ja jako młody człowiek źle się czułem ze szkołą zawodową. Szybko poszedłem do pracy, żeby mój tato był zadowolony…

Dzisiaj rozumiem, że to była mądra troska naszego taty. Nasz ojciec i dziadek musieli ciężko pracować przy pracach polowych. Dla nich sukces zawodowy kojarzył się z konkretnymi umiejętnościami…chcieli, żeby to nam było lepiej niż im. Tak rozumieli to wszystko…”

„…nasza trójka rodzeństwa miała problemy z pracą. Niby wszyscy pracowaliśmy, ale nikt nie lubił swojej pracy. Ja marzyłam o karierze prawniczki, ale skończyłam jako urzędniczka magistratu…”

„…w naszej rodzinie nie mogliśmy mieć dużo pieniędzy, to nie było dobrze widziane. Nikt o tym głośno nie mówił, ale wszyscy, jakoś to czuli. Nikt się nie wychylał. W związku z tym pogrzebaliśmy swoje ambicje i zajmowaliśmy się nic nieznaczącymi zawodami.

Niby wszyscy starali się robić karierę, ale jakoś nikomu z naszego rodzeństwa nie wyszło. Zawsze coś stawało na przeszkodzie.”

Jeżeli nie czujesz się osobą ambitną, zadaj sobie pytanie:

Czy to mi przeszkadza?

Nie musi. Każdy jest właściwy taki jaki jest. Ambicja może mieć różne oblicza. Podane powyżej przykłady sesyjne to tylko mikron ludzkich historii. A czy ty wiesz, jaka jest twoja historia? Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, jak wygląda twoja ambicja?

Jeżeli już myślisz o swojej ambicji, czy powinieneś mieć do kogokolwiek pretensję o to, że masz jej mało w sobie? Czy możesz obwiniać mamę lub tatę, że jesteś zbyt ambitny?

Odpowiedź brzmi: NIE. Każdy dorosły, jest odpowiedzialny za swoje wybory i życie. Dlaczego więc czasem u ciebie, pojawiają się myśli, że to wina twoich rodziców?

Ustawienia systemowe…

ukazują jak system rodzinny wymaga lojalności. Lojalności w byciu, odpowiednim i dopasowanym do rodziny. Nasz poziom nieświadomy ciągle będzie nami kierował do lojalności rodowej, ale to my jesteśmy odpowiedzialni za nasz los.

Jak przekuć to w sukces?

System rodzinny jest niesamowitą siłą. Większość ludzi niestety nie zdaje sobie z tego sprawy. Ustawienia systemowe pokazują, że należy darzyć go z szacunkiem i z wdzięcznością. Podziękować rodzicom i wszystkim członkom rodu za życie i warunki, które się otrzymało. Za talenty, za opiekę i wsparcie.

Jest dwudziesty pierwszy wiek, bardzo dużo już wiemy, żyjemy w społeczeństwie informacyjnym. Jeżeli rozwijamy swoją świadomość, możemy iść swoją drogą wytyczając ambitne drogi dla siebie i przyszłych pokoleń. Ustawiać swój system, czyli uczyć siebie i swoich następców, że wzrastanie to wewnętrzna zgoda na nowe kierunki rozwoju, kariery i zamożności dla członków rodziny.

Rodziny, które nie rozwijają się, znikają.Ustawione system to wzrastanie, to uczenie się i doświadczanie. Jak to działa możesz zobaczyć poprzez ustawienia systemowe lub inne metody. Bądź ambitny i miej ambitne cele. Ambitny cel to miłość. Ukochaj ambitnie siebie i tych, z których pochodzisz. Idź świadomie przez życie na swój własny sposób.

Ciąg dalszy nastąpi, a w nim o nadmiarze ambicji.

Dodaj komentarz

ostatnie z Bez kategorii

Alfabet ustawień-B, ustawienia systemowe

Alfabet ustawień-B

Alfabet ustawienia systemowe– “B”,  jak Branie. Branie, związane jest z dawaniem. Jest
Czekając na cud

Czekając na cud

Bywa tak w życiu, że potrzebujemy cudu. Sprawy się pogmatwały, problemy spiętrzyły,
szczescie

Szczęście

Wszystko co robimy ma w swoim założeniu zaprowadzić nas do czegoś. Przeważnie
Jestem lepszy niż Wy

Jestem lepszy niż Wy

Ustawienia systemowe, nie są remedium na wszystko. Są one jedną z metod,
idź do góry