Pracownia Rozwoju Master Leading – Kraków, Rzeszów, Warszawa

alfabet ustawień

Alfabet ustawień B

w Bez kategorii

Alfabet ustawień “B”,  jak Branie.

Branie, związane jest z dawaniem. Jest ono umiejętnością przyjmowania od innych, która związana jest z naszym stanem emocjonalnym. Brać podobno jest znacznie trudniej niż dawać. Dawanie, czyni nas lepszym. A branie, chyba nie jest jednak takie proste.

Na przestrzeni życia bierzemy lub nie rożne rzeczy. Można nawet powiedzieć, że zostajemy obdarowywani. Pierwsze dary, które otrzymujemy to życie od naszych rodziców. Potem to jest ich miłość, następnie przeróżne ich doświadczenia, talenty, przekonania. To wszystko decyduje, o naszym życiu. Bierzemy także majątki, pieniądze i inne przeróżne materialne dobra.

Zostajemy obdarowywani nie tylko przez system rodzinny, ale również przez wiele osób, które nie są członkami naszego rodu, ale z jakiegoś powodu stanęły na naszej drodze życia.

Alfabet ustawień – Ustawienia systemowe:

Dlaczego więc, z braniem bywają problemy?

alfabet ustawieńNie chcemy przyjmować brania do siebie z różnych powodów. Być może w rodzinie pochodzenia jest mocny zwyczaj „my nic od nikogo nie potrzebujemy”. I z taką decyzją na całe życie, idą całe pokolenia, jedno za drugim. Nikt do takich przekonań nie zmusza, nie namawia. Ale z jakiegoś powodu, nikt od nikogo nic nie potrzebuje. Jest to, lojalność rodowa. Ustawienia systemowe pokazują, że postępujemy tak, nie mając świadomości, że powielamy schemat rodzinny. Dorosły człowiek, ma prawo do decyzji dotyczących przyjmowania. Jeżeli przyjmowanie lub nie przyjmowanie występuje poza świadomością i nie służy człowiekowi mamy do czynienia z wiernością  starym zasadom rodowym.  Nie musisz być wierny, temu co zdarzyło się już dawno. Uszanuj to i potraktuj, jak nie swoją sprawę.

Bo przecież „jeżeli nic od nikogo nie potrzebujesz” to nie potrzebujesz też miłości, dobra, pomocy, troski i może również pieniędzy. Nie potrzebujesz przyjaźni i może również dobrego związku. Bo jak  przyjąć miłość, skoro problem jest z braniem. Miłość, również trzeba umieć brać.

A co się dzieje kiedy bierzesz, bierzesz bezkrytycznie. Powielając schematy rodzinne, bierzesz wszystko, nawet to co nie jest twoje.

Wtedy twoja nieświadomość zwraca się do rodu i tak jakby mówiła: „…dla ciebie poniosę ten ciężar. Wezmę od ciebie mój przodku to, że nie udawały się twoje związki. Moje też nie będą się udawać. Biorę wasze cierpienie, choroby, bankructwa, troski. Wtedy będę taki jak wy. Wezmę wszystko nawet to bolesne, bo należę do was. Tak bardzo chce przynależeć, że w braniu tego co ciężkie, stanę się mistrzem naszej rodziny…”. Jak myślisz, czy tak żyjąc czyni cię to wyjątkowym? Czy myślisz, że ktoś na to czeka? Dostaniesz pochwałę, od kogo?

Alfabet ustawień – Branie a wdzięczność

Nie chcemy brać od najbliższych kiedy czuję się, że “jestem lepszy niż wy”. Bo nie chcę być wdzięczny, bo mam z tym problem. Wolę nie mieć, niż wziąć. Pomyśl więc, jak będzie wyglądała np. twoja firma. W jaki sposób zbudujesz poważne interesy i zarobisz poważne pieniądze? Biznes związany jest z braniem. To na umiejętnym braniu, opiera się biznes. Dobrze zrobiony interes to ja daje tobie, a ty bierzesz ode mnie. To również ja biorę, a ty mi dajesz. Jak więc bez świadomej umiejętności brania, chcesz mieć więcej pieniędzy i sukcesów oraz poważną firmę? Ustawienia systemowe w biznes, sprawdzają się właśnie dlatego, że opierają się na świadomości brania z rodu, tego co najlepsze.

Alfabet ustawień – Podsumowanie:

To wszystko, to tylko mały wycinek związany z dynamiką brania. Ale najważniejsza jest świadomość, tego czy posiadasz zdolność rozróżniania co powinieneś wziąć, a czego nie przyjmować. Bo to właśnie decyduje o jakości naszego życia. Należy też być uważnym, na umiejętność przyjmowania pomocy od innych. Ta zdolność, może czynić nas lepszymi.  Ponieważ będziemy mogli odwdzięczyć się z nawiązką. I jak mówi Bert Hellinger bądź wdzięczny…, bierz i bądź wdzięczny. Swoja wdzięczność, wyraź w oddawaniu z nawiązką. To jest sposób na czynienie dobra. Każdy każdemu więcej. I wtedy jest jeszcze więcej, do brania.

PS. Alfabet ustawień cdn

2 Comments

Dodaj komentarz

ostatnie z Bez kategorii

westworl to życie

Westworld czy życie?

Czasem życie jest jak serial. Bardzo smutny serial. Czy musimy, żyć jakby
Biznes to zycie/1

Biznes to życie/1

Każdy człowiek wchodzący w dorosłe życie, zaczyna potrzebować pieniędzy. Poszukuje więc, źródeł
Ustawienia a religia

Ustawienia a religia

Jeżeli jesteś świadomym człowiekiem, a świadomy człowiek to również świadomy obywatel, to
poszukiwanie rozwiązań

Poszukiwanie rozwiązań

Poszukując rozwiązań na swoje życie, sięgaj tam gdzie inni nie sięgają. Poszukiwanie
Ustawienia Kraków

Ustawienia Kraków

Kiedy prowadzę ustawienia w Krakowie wiem, że jestem cała sobą w życiu,
idź do góry