Pracownia Rozwoju Master Leading – Kraków, Rzeszów, Warszawa

alfabet ustawień

Alfabet ustawień C

w Bez kategorii

Alfabet – ustawienia systemowe – “C”,  jak cień.

W ustawieniach systemowych znaczącą rolę odgrywa nasza ciemna strona, nasz cień.

Jest to ta część naszej osobowości, która okryta jest mrokiem, nasze osobiste ustawienia systemowe. Do tej części trudno nam się dostać, przyznać, zaakceptować ją. Dlatego pozostaje ona nieraz nasza tajemnicą, wielką tajemnicą. To ta właśnie część, istnieje na naszym poziomie nie świadomym. Zarządzając naszymi zazdrościami, nienawiściami, złościami, agresją i buntem oraz innymi emocjami i instynktami.

Ustawienia systemowe

alfabet ustawień

To one są pracą z rodem, to nic innego jak praca nad cieniem, który skrył się w rodzinnych historiach.

Prawda o nas, to prawda naszego cienia.

To on rządzi nami i popycha nas do instynktów, do których ciężko nam się przyznać i nieraz nawet zrozumieć. Bo przecież ten nasz obraz, który my sobie tworzymy jest znacznie  odmienny. Idąc przez życie każdy z nas, chce zaprezentować się jak najlepiej w swoim środowisku i rodzinie.  W związku z tym problem polega na tym, że my sami przed sobą udajemy świętych i sprawiedliwych tego świata.

Foster Perry powiedział, że „…prawdziwy człowiek to jego cień”. To są wielkie słowa, w których zawiera się wielkie rozumienie człowieka. Nie uciekniemy od tego kim jesteśmy naprawdę. Zawsze, kiedyś nas to dogoni. Dziękuję Ci, Foster Perry.

alfabet ustawień

Ustawienia systemowe obnażają nasz cień, który dźwigamy. Podążając za tajemniczymi cieniami rodzinnymi, my stajemy się częścią tajemnicy. Udział w „tajemnicach rodzinnych” to potrzeba naszego przynależenia do systemu. Nasza lojalność rodowa jest wielką siłą. To ona prowadzi człowieka, nie świadomego.

Ustawienia systemowe pokazują, że nasz udział w cieniu rodziny to na przykład różnego rodzaju złości pokoleniowe, kobiety złoszczą się na mężczyzn, mężczyźni na kobiety. W związku z tym po kilku pokoleniach nadal jedni złoszczą się na drugich, ale już nikt nie pamięta dlaczego. Dlatego wszystko pozostaje w cieniu, a nasze związki rozpadają się i cierpią.

Cień, to również nasza zazdrość. Ale czymś innym jest nasza zazdrość świadoma, a czymś innym jest nasza zazdrość nie świadoma. Ta nie świadoma to właśnie, nasz cień i to wtedy właśnie bywamy zazdrośni bez powodu. Kiedy dotyka cię zazdrość bez powodu, zobacz swoje ustawienia systemowe, ale te osobiste, indywidualne, intymne.

Jak to zobaczysz, zgódź się na to, że tacy właśnie bywamy. Tacy my, z naszym cieniem, głębokim nie odkrytym własnym ja. Takie bywają, nasze osobiste ustawienia systemowe.

Podsumowując…

Jeżeli rozwijamy swoją świadomość, zmieniamy swój cień. Wtedy staje się on naszym przyjacielem. Tylko niezwykła świadomość, Boska Miłość nie posiada cienia. My zwykli śmiertelnicy, jesteśmy ciągle w drodze. W drodze z naszym cieniem. I z naszymi marketingowymi obrazami, samych siebie. Jednak jest dla nas, nadzieja. Ta nadzieja, to nasza świadomość samych siebie. W związku z tym, każdy może pracować nad swoim cieniem. Poznawać siebie, ustawiać swój system. Stawać się coraz doskonalszy, lepszy dla świata i innych. Wtedy również lepszy, dla siebie.

Dodaj komentarz

ostatnie z Bez kategorii

Szczęście zawodowe

Szczęście zawodowe 2

Ustawienia systemowe w “szczęściu zawodowym” W poprzednim felietonie dotyczącym pracy zawodowej pisałam
Szczęście zawodowe

Szczęście zawodowe 1

Ustawienia systemowe które posiadamy są nieraz jak droga do szczęścia zawodowego, a
Nienawiść rozwodowa

Nienawiść rozwodowa

Ustawienia systemowe które posiadamy są nieraz jak zapalniki. Szczególnie wtedy kiedy dotyczy
idź do góry