Marta Kabara-DziadoszMody bywają różne. Obecnie mamy modę na bycie świadomym człowiekiem.

Co to właściwie oznacza, być świadomym człowiekiem?

Świadomość to nic innego jak stan umysłu, który pozwala nam na to, że zdajemy sobie sprawę kim jesteśmy, a kim nie jesteśmy. Jaki jest nasz stan wewnętrzny i co się z nami dzieje oraz dlaczego i jakie jest nasze otoczenie? Co się w nim dzieje i dlaczego?

Jeżeli to połączymy, mamy:

KTO? > GDZIE? > KIEDY? > DLACZEGO?

To jest podstawą informacji. Informacja zaś, to podstawa naszego bycia. Świadomość nie jest niczym innym tylko informacją, która ustawia nas w naszym osobistym życiu. Od wieków mówiło się „dobrze ustawieni” to ci, którym się dobrze powodzi.

Jak więc zdobywamy świadomość czyli informację, która pozwala się dobrze ustawić?

Jest tylko jedna odpowiedź. Naszą świadomość poszerza uczenie się i używanie tej wiedzy.

Ofert poszerzania świadomości jest mnóstwo. Jedną z nich są ustawienia systemowe. Są też i inne równie dobre metody. Każdy coś może znaleźć dla siebie, o ile zechce.

Marta Kabara-DziadoszPo co być człowiekiem świadomym?

Bycie świadomym człowiekiem pomaga nam być “dobrze ustawionym” w każdym systemie. Ustawienia systemowe właśnie to robią – ustawiają. A świadomość pomaga nam dokonywać właściwych i dobrych wyborów życiowych. Jeżeli umiesz dokonywać dobrych wyborów, to twoje życie będzie fajniejsze, lżejsze, lepsze. Jeżeli nie masz świadomości swojego życia, masz to co zadecydują za ciebie inni. Masz więc tak, jak chcą inni.

Jesteś pewien, że inni wiedzą lepiej co dla ciebie jest dobre?

Jeżeli o mnie chodzi, nie zawsze wiem co jest dla mnie dobre. Ale rozwijanie świadomości powoduje, że wiem coraz więcej i częściej. W związku z powyższym, lubię modę na bycie świadomym człowiekiem.