Zapiski z warsztatów, Rzeszów
Zapiski z warsztatów

Zapiski z Warsztatów, Rzeszów

Moje zapiski z warsztatów, mogą się przydać i dla ciebie. Zdania uwalniające, myśli krążące. Wszystko po to, żeby w życiu było lepiej, szczęśliwiej nam i naszym bliskim

Zapiski z warsztatów, surowość

Zapiski z warsztatów,Rzeszów

Przecinek, kropka, kropka przecinek, porządek…Życie nie jest na nasze rozkazy. Będzie z nami współgrało jeżeli uszanujemy nurt życia, takim jaki jest. Ci co od nas odeszli również mają być uszanowani. Szczególnie jeżeli żyją w naszych dzieciach. Mając złość do poprzednich partnerów, złościć będziemy się na wspólne dzieci.

Rozwiązanie: uszanowanie tych co odeszli daje nam przestrzeń na radość życia. Przykrości nie da się zapomnieć, ale można popatrzeć na nie inaczej. Na coś co już było i doświadczyło nas, czyniąc mądrzejszymi. Powiedz: dziękuję ci za to czego mnie nauczyłaś, więcej już nic nie potrzebuję od ciebie. W związku z tym w naszych dzieciach będę kochał to, co pochodzi od ciebie.

 

Zapiski z warsztatów, trauma

Trauma lubi mieć święty spokój. Jeżeli nie patrzysz na swoją traumę, dajesz jej moc. Niewidzialna trauma będzie żyła sobie spokojnie, trzymając cię w swoich objęciach. Stajesz się jej własnością, a ona twoim panem.

Rozwiązanie: spotkaj się ze swoją traumą. Daj sobie zgodę na swoją słabość. Popatrz na tych, którzy cię skrzywdzili. Popatrz na nich surowo, ale z miłością. To też są ludzie. Poczuj jak z twojego serca rozmraża się lud ofiary. Jak krople zimnej wody spływają z serca, czyniąc go coraz cieplejszym. Popatrz jak zimne krople wsiąkają w ziemię, czyniąc ją bardziej żyzną, nic nie ma na marne. W rezultacie przestajesz być ofiarą… dzisiaj już ofiarą siebie.

 

Zapiski z warsztatów, życie i śmierć

„Tak mam do ciebie daleko życie. Dotyka mnie śmierć. Idę za tymi, którzy umarli samotni.” Lojalność rodowa nic nie każe, nie przymusza. Wskazuje tylko kierunek, w którym życzy sobie, aby nasza droga biegła. Kiedy wybieramy życie ryzykowne wybieramy drogę w kierunku śmierci, kiedy wybieramy życie mniej wygodne, ale przewidywalne łatwiej nam jest dogadać się z życiem.

Rozwiązanie: popatrz śmierci w oczy i zobacz w nich tych, za którymi idziesz z miłości. Otwórz oczy i popatrz na swoją miłość, ona jest do twojej dyspozycji. Weź ją do siebie i podążaj z nią do życia. Miej świadomość, że śmierć i tak przyjdzie, doczekasz się. Jednak teraz jeszcze żyjesz. Ile raz poczujesz się bliżej śmierci poszukaj w sercu miłości i wtedy razem popatrzycie na życie. Widzisz jak szybko przeszłyście na inną i jesteście radosne? Przecież warto być wesołym w życiu.

 

Zapiski z warsztatów, godność kobiety

Kiedy przestają nas wszyscy szanować, oznacza to, że coś stało się z nasza godnością. „ Odeszłaś ode mnie, straciłam cię z oczu, gdzie jesteś…”. Przestajemy być sobą kiedy stajemy się tacy jak inni od nas tego wymagają. Dorosłość nie chroni nas przed wejściem w pozycję dziecka. Chroni nas przed tym dojrzałość, czyli świadomość. Dziecko pozbawiane godności, swoją przynależności widzi w upokarzaniu siebie przez innych. Stwarza wtedy przestrzeń dla innych, którzy będą reprezentowali upokarzających. Zawsze tacy się znajdą.

Rozwiązanie: pamiętaj, że dziecko też jest człowiekiem. Odszukaj w sobie swoja godność, poczuj ją, miej jej świadomość. Podczas gdy będziesz ją przywoływać, miej świadomość swojego serca i miejsca w nim, na swoją godność. Kiedy już ją przywołasz i weźmiesz do serca powiedz do niej: jesteś częścią mnie. Poczuj to. Potem popatrz na siebie i wszystkich, którzy towarzyszą ci w życiu. Popatrz na nich  z miłością i powiedz: więcej tego dla was nie zrobię. Co oznacza, że nie wydasz zgody na nie szanowanie ciebie. Przynależność do rodu, jest prawem boskim. Nikt nie może ci tego zabrać. A jeżeli to zrobi, będzie musiał za to zapłacić. TY podejmij decyzję: nie jestem już nic nikomu winna.

Zapiski z warsztatów, Rzeszów

Podsumowanie

Kiedy nie wiemy co się z naszym życiem dzieje, dobrze jest poszukiwać. Ustawienia systemowe, to poszukiwanie tego co ukryte, nie zrozumiałe, wydaje się, że nieraz nie logiczne. Logika systemowa ma raczej nie wiele wspólnego z naszą ziemską logiką. Bert Hellinger poświęcił na zrozumienie tego, swoje życie. Ja podążam za tym bo widzę w tym siły boskie. Zachwycają mnie te prawdy. Czasem tak proste, a czasem jednak skomplikowane. W związku z tym też się temu poświęcam, widząc…coraz więcej widząc…

Jeśli te treści są dla Ciebie godne uwagi to śmiało je UDOSTĘPNIJ. Ponieważ nigdy nie wiesz, z jakimi obecnie trudnościami borykają się Twoi znajomi. Jeżeli chcesz przeanalizować swój problem, możesz zapisać się na sesję osobistą lub skype- tutaj.

 

Dodaj komentarz

ostatnie z Bez kategorii

Rozwój osobisty

Rozwój osobisty

Rozwój osobisty Treningi ze mną mogą zmienić Twoje życie. Przygotowałam wszystko co
Ciemna strona

Ciemna strona

Ciemna strona Każdy z nas ma swoja ciemną stronę. Nie oszukuj się
Uzależnienie od emocji

Uzależnienie od emocji

Uzależnienie od emocji. Praktyka Rzeka Zmian w swoich założenia posiada aspekt wyjścia
Praktyka Rzeka Zmian

Praktyka Rzeka Zmian

Praktyka Rzeka Zmian   Pomysł na Praktykę Rzeka Zmian przyszedł mi po
Jestem Bogiem

Jestem Bogiem

Jestem Bogiem. Ja jestem Bogiem, jesteśmy Bogami, ludzie są Bogami, wszyscy są
idź do góry