Powołanie oznacza, że jakaś siła bierze nas w służbę, “A kto się jej opiera – marnieje” – Bert Hellinger, O życiu.

Jaka siła zawsze bierze cię w służbę?

Zawsze w służbę bierze nas miłość. Wszędzie, w każdym obszarze naszego życia.

Jak to się ma więc do przestrzeni zawodowej?

Czy kochasz to co robisz? Czy Twoje życie zawodowe to pasmo ekscytujących zmian i wyzwań? Czy raczej utrapienie od poniedziałku do piątku?
Czy robisz zawodowo to co lubisz naprawdę i daje ci to godne życie?

Marta Kabara-DziadoszBo powołanie to posiadanie określonego daru do wykonywania danej czynności przez większą część życia. Można mieć również mieć powołanie do pracy, którą się wykonuje.

Ustawienia systemowe to praca nad tym, żebyśmy nie marnieli, idąc ślepo, za lojalnością rodową, której nikt już nie potrzebuje. Jeżeli u ciebie w rodzinie, nie wolno było iść za powołaniem, bo trzeba było w trudnych czasach, iść tam gdzie były pieniądze. Teraz właśnie i ty możesz też być uwikłany w takie historie i czas z nich wyjść.

Jeżeli nie można było być tym kim się chciało, bo na przykład nie było na to pieniędzy, też może ci ciągle brakować na realizację swoich pragnień. Ba, może to nieustannie zakłócać twoje życie.

Marta Kabara-DziadoszJeżeli nasi przodkowie bali się być kimś innym niż reszta, też możesz doświadczać dzisiaj takich samych lęków. Zdanie mocy, które nosisz nie będąc tego świadomym: “Będę taki jak wy”. Kierowane często do tych, których już przy nas dawno nie ma.

Powołanie, czyli coś co mnie woła, zawsze woła z głębi duszy, woła serce, do miłość do czegoś, do kogoś. Usłysz to wołanie. Otwórz serce i słuchaj.

Każda praca jest służbą, a każdy zawód to służba dla drugiej istoty. Siła, która prowadzi nas do tej służby to powołanie. Kiedy nie idziemy za tą miłością serca, wówczas robimy cokolwiek i tracimy serce. Może to trwać lata, a może do końca życia. My sami nie mamy odwagi przyznać się przed sobą, że zmarnowaliśmy lata. Zmarnowaliśmy siebie i swoją przyszłość, a przecież nikt od nas tego nie wymagał. To były tylko nasze wyobrażenia i nasz wybór. Wyobrażenia z miłości: “Będę taki jak wy”.

Ustawienia systemowe dają możliwość badania kompetencji. W oparciu o nie poszukujemy tego, co nas przyciąga, gdzie i z jakiegoś powodu prowadzi. Tu i teraz mamy właśnie życie, nie marnujmy swojego powołania. Nie sprzeniewierzajmy mu się. Zdobądźmy wreszcie to czego potrzebujemy naprawdę. I dostrzeżmy jakie to fajne, jakie bezpieczne i pełne miłości.

Ustawienia Systemowe prowadzę w miastach Kraków, Rzeszów, Warszawa.

Pozdrawiam
Marta Kabara-Dziadosz